طراحی پوستر

برای طراحی پوستر تبلیغاتی شما نیاز به ایده دارید. ایده ها و روش های مختلفی وجود دارند که شما می توانید به واسطه ی آنها اقدام به طراحی پوستر تبلیغاتی تان نمایید. اگر کمی دقت کنید و از خود خلاقیت نشان دهید، با یک ایده و روش ساده هم می توانید جذاب ترین پوسترها را طراحی کنید.

برای طراحی پوستر تبلیغاتی، شما راه های زیادی پیش رو دارید و می توانید از ایده های متنوعی استفاده کنید. در این مقاله ما می خواهیم ۵ ایده و روش طراحی کردن پوستر تبلیغاتی را به شما معرفی کنید. شما می توانید از هر کدام از این ۵ روش استفاده کنید تا در نهایت طرح پوسترتان را به وجود آورید. این روش ها به شما ایده می دهند تا بتوانید به شیوه ی بهتری اقدام به طراحی پوستر نمایید. با ما همراه باشید.

ایده های مختلفی برای طراحی پوستر تبلیغاتی وجود دارد

چگونه پوستر تبلیغاتی طراحی کنیم؟

برای طراحی پوستر تبلیغاتی شما نیاز به یک نرم افزار طراحی دارید. معمولا با نرم افزارهایی ماند کورل دراو، فوتوشاپ و ایلوستریتور پوسترهای تبلیغاتی ساخته می شوند که هر کدام ابزار مخصوص خود را دارند و به شیوه ای در انجام این کار به شما کمک خواهند کرد.
برای طراحی کردن پوستر شما باید طرح اولیه ای در ذهن داشته باشید تا به واسطه ی این نرم افزارها آن را پیاده سازی کنید و در نهایت به آن (به وسیله ی ابزار های موجود در نرم افزار) رنگ و جلا دهید و آن را چاپ کنید. در ادامه همانطور که گفتیم، ما ۵ روش و ایده منحصر به فرد برای ایجاد طرح پوسترتان را به شما معرفی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

طراحی پوستر تبلیغاتی به روش ترکیب عکس ها

رایج ترین شیوه ی طراحی پوستر تبلیغاتی، همین ترکیب عکس ها می باشد. در این روش شما چندین عکس مرتبط را با هم ترکیب می کنید و به واسطه ی نرم افزارهای گرافیکی، جذابیت آن ها را بالا می برید و در نهایت پوستر شما ساخته می شود. بیشتر افراد و شرکت ها از همین روش برای طراحی پوسترهای خود استفاده می کنند.

طراحی پوستر تبلیغاتی به روش ترکیب عکس ها می تواند جذابیت فوق العاده برای تبلیغات تان داشته باشد

طراحی پوستر تبلیغاتی به روش تایپوگرافی

در تایپوگرافی معمولا شما به واسطه ی متن ها اشکال زیبا می سازید! حتی شما می توانید بر روی یک متن کارهای گرافیکی انجام دهید که نام این کار هم تایپوگرافی می باشد. به واسطه ی تایپوگرافی شما می توانید طرح های فوق العاده ای را به وجود آورید. کافیست کمی از خود خلاقیت نشان دهید و در ذهن خود جمله یا کلمه ای که قرار است به روش تایپوگرافی طراحی کنید را تجسم نمایید و سپس روی پوستر پیاده سازی کنید.

از آنجا که اغلب افراد هنوز از تایپوگرافی برای طراحی کردن پوستر استفاده نمی کنند، اگر شما از این روش استفاده کنید، می توانید نسبت به سایر رقبای خود متفاوت تر دیده شوید.

طراحی پوستر به روش تایپوگرافی می تواند نظر مشتریان تان را به خود جلب کند

طراحی پوستر تبلیغاتی به روش اشکال هندسی

اگر چند شکل هندسی را با هم ترکیب کنید، می توانید اشکال زیبا و فوق العاده ای را به وجود آورید که برای پوستر بسیار مفید و مثمر ثمر هستند. اشکال هندسی هر کدام جذابیت و زیبایی خاص خود را دارند و زمانی که در کنار یکدیگر قرار بگیرند، جذابیت شان دو چندان خواهد شد. کافیست کمی با لایه های پوستر داخل نرم افزار گرافیکی بازی کنید و یا برخی فیلترهای خاص را روی آنها اعمال کنید تا در نهایت یک پوستر زیبا خلق کنید.

با اشکال هندسی می توانید اقدام به طراحی پوستر به زیباترین شکل ممکن نمایید

طراحی پوستر تبلیغاتی به روش تصاویر سیاه و سفید

رنگ ها می توانند جذابیت فوق العاده ای به یک پوستر بدهند! اما گاهی خلاق این اتفاق هم رخ می دهد. کافیست در میان این همه پوستر تبلیغاتی با رنگ بندی های مختلف، کاربر یک پوستر سیاه و سفید ببیند؛ در این زمان توجه او روی این پوستر جمع خواهد شد و بیشتر روی آن تمرکز می کند. تصاویر سیاه و سفید همواره برای افراد جذاب هستند و چون امروزه کمتر از آنها استفاده می شود، مردم بهای بیشتری به آنها خواهند داد.

طراحی پوستر سیاه و سفید یک روش و ایده جذاب است

طراحی پوستر تبلیغاتی به واسطه ی ایجاد نقطه ی توجه

حتما تا به امروز پوسترهایی را دیده اید که یک بخش خاص آن توجه شما را بیشتر به خود جلب می کند! در واقع طراح این پوستر سعی کرده است که روی آن قسمت خاص که توجه شما جلب شده، بیشتر کار کند تا شما بیشتر روی آنجا تمرکز کنید. مثلا اگر به روش قبلی یعنی عکس های سیاه و سفید توجه کنید، در اینگونه پوسترهای تبلیغاتی، طراح می تواند تمام اعضا را سیاه و سفید کند اما سوژه عکس را به صورت رنگی در بیاورد.
به عنوان مثال فرض کنید که طراح قرار است اقدام به طراحی پوستر تبلیغاتی یک جاروبرقی نماید. او می تواند تمام اجزای خانه را به صورت سیاه و سفید در آورد و تنها جاروبرقی را به صورت رنگی در پوستر قرار دهد.

در طراحی پوستر برای جلب نظر بیشتر مخاطب می توانید نقطه ی توجه به وجود آورید

با همین شیوه ها و روش ها، می توانید ایده های فوق العاده بگیرید تا پوسترهایی جذاب و عالی طراحی کنید.

لطفا برای مشاوره یا سفارش طراحی پوستر با شماره تلفن ۴۴۴۵۷۷۵۰ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 14 میانگین: 5]